Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

10 restorānu āra terases ar sildītājiem

2021-10-04
Augšupielādēt reportāžu

Rudenim ietērpjot Latviju košās krāsās un laikam kļūstot vēsākam, rodas vēlme atrast sevi pie kādas siltas kafijas krūzes omulīgā vietā, kur varētu vērot šo dabas skaistumu. Par laimi, daudzu restorānu āra terases turpina savu darbību, nodrošinot apmeklētājus ne tikai ar siltu un gardu maltīti, bet arī ar sildelementiem pašā terasē.

“Ogle” (Kaļķu iela 4, Vecrīga)

Dodoties rudenīgā pastaigā pa Vecrīgas šaurajām un romantiskajām ieliņām, iesakām iegriezties grilbārā “Ogle”, kur vakara stundās tiek organizēti kokteiļu vakari, kurus regulāri apmeklē dīdžeju kolektīvi, izklaidējot viesus ar patīkamu mūziku. Grilētie, sulīgie labumi palutinās ikkatras garšas kārpiņas, kas spēj novērtēt dzīvnieku valsts sniegtos labumus. Savukārt mūsu mājaslapas apmeklētāji īpaši iesaka nobaudīt “Ogles” piedāvāto siera kūku.

“Gutenbergs” terase (Doma laukums 1)

Pašā Rīgas sirdī sevi palutināt ar gardu un ekskluzīvu ēdienreizi var “Gutenberga” terasē. Šis ir gan veģetāriešiem, gan vegāniem draudzīgs restorāns, kurš izceļas ar savu neatkārtojamo skatu pār Rīgas jumtiem. Šī noteikti būs apmeklējuma vērta vieta arī visiem vīna mīļotājiem, jo tikai pirms gada tieši “Gūtenbergs” ir apbalvots ar “Baltic Wine List Awards 2020” titulu.

“Rossini” ( Dzirnavu iela 31, Rīgas centrs)

Itāļu virtuves baudījumu var izjust restorānā “Rossini”, kur ēdienkarte ir pievilcīga kā veģetāriešiem, tā vegāniem. Apmeklējot restorānu Klusajā centrā, iesakām pievērst uzmanību tā galdiņiem, kuru virsmas rakstos iestrādāti fragmenti no itāļu komponista Rosīni skaņdarbu nošu lapām. Demokrātiskās cenas un mājīgais interjers ļaus sajusties gluži kā pie viesmīlīgas itāļu ģimenes. 

“Andalūzijas suns” ( Elizabetes iela 83, Rīgas centrs)

Berga bazārā savu mājokli ir atradusi kafejnīca “Andalūzijas suns”, kas arī mūsu portāla apmeklētāju vidū ir iecienīts ar tā krāsainajiem un gardajiem kokteiļiem, ko baudīt ar draugiem pēc grūtās darba dienas, sātīgajām pusdienām visām gaumēm, kas noderēs izsalkušajiem darba steigā, un arī ģimenēm ar bērniem. Gan latviešu iecienītā karbonāde ar kartupelīšiem, gan daudz un dažādi burgeri, gan viegli salāti un vēl daudzas citas latviešu virtuvei komplimentējošas un mazāk pazīstamas garšu paletes ir baudāmas “Andalūzijas sunī”.

“Balzambārs” (Torņa iela 4, Rīgas centrs)

Pulvertorņa pakājē, Jēkaba kazarmu teritorijā ir paslēpies Balzambārs, kurš izceļas ar ārkārtīgi plašo kokteiļu izlasi un restorāna cienīgām vakariņām par draudzīgām cenām. Šajā bārā, kā jau var noprast pēc nosaukuma, īpaši iesakām nobaudīt kokteiļus, kuru sastāvā ir Rīgas Melnais balzams, kurš ir ne tikai viens no Rīgas simboliem, bet arī sasaucas ar šī bāra būtību.

“Garāža” (Aldaru iela 10, Rīgas centrs)

Iespējams, klīstot pa Vecrīgas romatiskajām ieliņām, būsiet pamanījuši bāru un restorānu “Garāža” ar tā savdabīgo un neparasto interjeru. Ēdienkartē ir pieejami gan dažādi grillēti labumi, gan dažādu burgeru, zupu, pastu un kartupeļu pankūku variācijas. Šis restorāns noteikti nebūs visu gaumei piemērots, tomēr kalpos kā brīnišķīga vieta, kur sasildīties āra terasē un paēst pirms došanās baudīt Rīgas nakts dzīvi, kas aktīvi risinās tepat aiz “Garāžas” stūra.

“Fazenda” (Nometņu iela 7, Āgenskalns)

Netālu no Uzvaras parka savu mājvietu ir radis viens no “Fazenda” restorāniem. “Fazendai” piemīt unikāls interjers, kurā veiksmīgi apvienots Vidusjūras lauku šarms ar latviskiem akcentiem. Restorānā var baudīt plašu ēdienu izvēli, Latvijā lasītu tēju un svaigu, pašceptu maizīti. Ņemot vērā, ka restorāns atrodas arī pavisam netālu no Kalnciema kvartāla, pēc kāda koncerta vai tirdziņa apmeklēšanas, šī ir lieliska vieta, kur nesteidzīgi baudīt pusdienas.

“Hercogs” (Vītiņu iela 4, Mārupe)

Mārupes iedzīvotājiem un tās viesiem droši vien jau labi pazīstamais restorāns “Hercogs” rūpējas par savu viesu komfortu arī rudenīgajās dienās, jo vēl aizvien nodrošina viesus ar apsildāmo āra terasi, gluži kā pārējie šajā rakstā minētie restorāni. Ģimenes restorānā “Hercogs” ir vērts iegriezties ne tikai brīvdienu rītos, apmeklējot vēlās brokastis jeb branču, bet arī darba dienas pārtraukumā palutinos sevi ar sātīgām pusdienām pa izdevīgām cenām. Jāpiemin, ka ēdienkarte tiek regulāri papildināta un uzlabota, gandrīz katru restorāna apmeklējuma reizi padarot īpašu un sniedzot tā viesiem iespēju ļauties pārsteigumam.

“Vīnkalni pils māja” (Bruņinieku iela 4, Valmiera)

Ja esi devies skatīties kļavu lapu sārtošanos ārpus Rīgas robežām, iesakām iegriezties Valmieras “Vīnkalnu pils mājā”, kur par bagātīgām pusdienām un mājīgu atmosfēru parūpēsies atsaucīgais personāls. Itāļu mūzikas pieskandinātajā restorānā varat baudīt plašu picu izvēli par draudzīgām cenām, kas iepriecinās kā mazos, tā lielos. 

“Faces” (Bulduru prospekts 52, Jūrmala)

Piecu minūšu gājiena attālumā no Rīgas jūrmalas izsmalcinātajā restorānā “Faces” var baudīt plašu vīna klāstu, ēdienus, kuru “saknes” ir rodamas Spānijā, un ātru, patīkamu apkalpošanu. Ēdienkarte iepriecinās arī vēģitāriešus, kā arī aplaimos smalko garšu kārpiņu īpašniekus. Restorāns ir arī draudzīgs bērniem, ar stūrīti, kurā arī mazākie tā apmeklētāji varēs atrast sev aizraujošu nodarbi. Šī noteikti būs laba vieta, kur sasildīties un palutināt sevi ar gardām vakariņām pēc pastaigas gar jūru vai nosvinēt kādu īpašu dienu.